Miłość Związki

Zakończenia związków

Zakończenia związków są nie tylko emocjonalnie trudne, ale są również poznawczo stresujące. Rozstania wymagają znacznej pracy umysłowej. Po zdefiniowaniu siebie w związku (my), byli partnerzy muszą teraz na nowo określić, kim są. Muszą przełamać swoją poznawczą współzależność. Proces ten zazwyczaj obejmuje utratę aspektów siebie, które nabyli od partnera (Lewandowski i in., 2006; Slotter i in., 2010), proces, który może sprawić, że ludzie poczują się mali, zdezorientowani i pozbawieni jasnego obrazu siebie (kim jestem bez niej?).

Nowe związki mogą pomóc. Oczywiście, można odbudować siebie na własną rękę: Możesz przefarbować włosy, zająć się kajakarstwem lub wziąć tę długo oczekiwaną podróż do Europy. Ale to, co naprawdę może pomóc ci odbudować twoje wyobrażenie o sobie, to nowy partner i wszystkie liczne sposoby oparte na relacjach, na jakie ten partner może pomóc ci rozszerzyć twoje wyobrażenie o sobie (Aron et al., 2013). Bliskie związki to ulubiony sposób, w jaki możemy się rozwijać, to z natury rzeczy satysfakcjonujące doświadczenie.

Odbudowane relacje mogą przyspieszyć proces samorozwoju, pomagając nam wzrastać na nowe sposoby, szybciej niż moglibyśmy to zrobić w innym przypadku. Poszerzanie siebie jest zdrowym procesem, w którym zdobywamy nowe umiejętności, hobby, nawyki i doświadczenia (Aron et al., 2013).

Odbudowane związki mają długoterminowy potencjał

Prawdopodobnie najbardziej krytycznym pytaniem jest to, czy związki mogą trwać, jeśli rozpoczną się zanim ktoś w pełni rozwiąże zaległe uczucia do byłego. Efekt odbicia sugeruje, że nowe związki, rozpoczęte zbyt wcześnie, mają małe szanse na powodzenie.

Czy istnieje empiryczne wsparcie dla efektu odbicia? Nie. Dane pokazują, że czas spędzony w samotności, pomiędzy rozwodem a nowym związkiem, nie przewiduje sukcesu nowego związku (Wolfinger, 2007). Bycie singlem przez określony czas nie jest warunkiem wstępnym dobrego samopoczucia w nowym związku.

Tak więc, stabilność związku z odbicia wydaje się nie mieć nic wspólnego z jego „statusem odbicia”, a może mieć wszystko wspólnego z normalnymi predyktorami zdrowych związków. Czy partnerzy są kompatybilni? Czy cieszą się podobieństwem w aspektach, które mają znaczenie, takich jak wartości, przyszłe cele i jak lubią spędzać czas?

Ludzie często sabotują ich związki z destrukcyjnymi zachowaniami, które, gdy odwrócone, mogą prowadzić do większej intymności.

Partnerzy muszą czuć się wolni, by być sobą, by mieć kochający związek.

Być zazdrosny jeden małżonek mieć przyjaciół jest self-defeating.

A więc, co do tego tytułu: Jestem terapeutą małżeńskim i rodzinnym, którego celem jest pomoc ludziom w poprawie ich związków. Dlaczego więc podaję ci pięć prostych kroków, które zapewnią zniszczenie twojego partnerstwa? Ponieważ dzień po dniu widzę klientów, którzy sabotują swoje związki. I przez większość czasu, nawet nie wiedzą o tym.

Zrozumieć zło, aby uzyskać dobro

W istocie, uświadomienie sobie tych pięciu kroków nauczy cię, jak chronić, dbać i poprawiać swoje związki. Bo jeśli chcesz być siłą dobra w swoich partnerstwach, rób dokładne przeciwieństwo tych szkodliwych zachowań, które widzę na co dzień: