Miłość Związki

Symbole miłości

Jeśli chodzi o miłość i romans, słowa czasami nie są w stanie wyrazić pasji i emocjonalnej więzi, którą odczuwamy tak dobrze jak symbole. Symbole miłości i romansu są wszędzie, gdzie spojrzymy: w sztuce pięknej, na ścianach graffiti, billboardach, kartkach okolicznościowych i ubraniach, które nosimy. Serca, kwiaty, klejnoty, bogowie i inne symbole miłości wywołują w naszych umysłach emocjonalne cechy miłości i uruchamiają skojarzeniowe wspomnienia, które pogłębiają nasze doświadczenie miłości, jaką do kogoś czujemy. Znaczenie symbolu może być proste lub może mieć głębsze duchowe ezoteryczne znaczenie, które lepiej określa cechy miłości.

Symbole przekazują świadomość i znaczenie, a jeśli chodzi o miłość, istnieje cały szereg symboli, które pomagają nam pamiętać, że nadszedł czas, aby wyrazić miłość do naszego romantycznego partnera.
Kupidyn

Uosobienie pożądania i zalotów, Kupidyn jest rzymskim skrzydlatym bogiem przedstawianym z łukiem i kołczanem strzał. Kupidyn znany jest Grekom jako Eros, zrodzony z chaosu (pustki) wraz ze swoją siostrą Afrodytą. W wersji rzymskiej jest on zrodzony z połączenia Marsa i Wenus. Kupidyn był często pokazywany w sztuce z zawiązanymi oczami, aby symbolizować ślepotę miłości. Przekonanie, że przebicie strzałą Kupidyna sprawi, że ofiara będzie beznadziejnie zakochana, pochodzi z mitu o Kupidynie i Psyche: Na rozkaz Wenus, aby jej rywal, Psyche, zakochał się w najnikczemniejszej rzeczy na świecie, Cupid jest przypadkowo zadrapany przez własną złotą strzałę i zakochuje się beznadziejnie w Psyche odwiedzając ją każdej nocy, gdy spała.
Diamenty

Diamenty są noszone, aby symbolizować wieczną miłość. Grecy wierzyli, że diamenty były łzami bogów, a Rzymianie wierzyli, że są to odłamki spadających gwiazd. Pierwszy diamentowy pierścionek zaręczynowy można prześledzić do 15 wieku, kiedy arcyksiążę Maksymilian z Austrii dał diamentowy pierścień do Marii z Burgundii w 1477 roku. W 19 wieku, Napoleon dał swojej żonie Marie Louise wykwintny naszyjnik diamentowy jako dowód uznania po urodzeniu ich syna. Najbardziej nagłośniony romantyczny prezent diamentowy, 33-karatowy diament o wartości 9 milionów dolarów, został podarowany Elizabeth Taylor przez Richarda Burtona.
Kształt serca

Nic nie mówi „kocham cię” bardziej prosto niż kształt serca. Ale skąd wziął się ten stylizowany obraz? Nikt tak naprawdę nie wie na pewno. Jednak wydaje się, że najwcześniejszy wizerunek został wybity na monetach przez Cyrenejczyków w VII wieku p.n.e. Wizerunek ten przedstawiał w istocie pestkę w kształcie serca wymarłej dziś rośliny Silphium, która była używana jako przyprawa i podobno była środkiem antykoncepcyjnym. Teoria mówi, że kształt serca był najpierw kojarzony z seksem, a później z miłością. Kształt serca rozpowszechnił się później wraz z popularnością wymiany walentynek w epoce wiktoriańskiej w Anglii.
Tulipany

Jako kwiat na 11 rocznicę ślubu, aksamitny czarny środek tulipana reprezentuje serce kochanka, zaciemnione przez żar namiętności. Turecka legenda dodaje kolejne znaczenie do symboliki czerwonego tulipana. Legenda głosi, że książę o imieniu Farhad zakochał się w pannie o imieniu Shirin. Kiedy Farhad dowiedział się, że Shirin została zabita, ogarnął go smutek i w desperacji zjechał na koniu nad krawędzią urwiska. Czerwony tulipan powstał z każdej kropli jego krwi, nadając czerwonemu tulipanowi znaczenie „doskonałej miłości”.
Róże

Emma Goldman powiedziała: „Wolę mieć róże na moim stole niż diamenty na mojej szyi”. Od niepamiętnych czasów róża jest najbardziej cenionym symbolem boskiej i romantycznej miłości, piękna i doskonałości. Każda odmiana kolorystyczna dodaje dalsze znaczenie jako romantyczny symbol: żółty oznacza radosną miłość; czerwony reprezentuje pasję i nieśmiertelną miłość; a różowy symbolizuje pierwszą miłość.
Gołębie

Gołębi rytuał gołębi, polegający na gruchaniu i kłanianiu się, inspiruje kochanków. Gołębie od dawna uważane są za symbol wiernej i wiecznej miłości, ponieważ łączą się w pary na całe życie. A jeśli jeden gołąb jest oddzielony od swojego towarzysza przez śmierć, drugi nie będzie kojarzyć ponownie. Przedstawienia dwóch gołębi razem symbolizują wieczną miłość.
Liście klonu

Dla kultury chińskiej i japońskiej liść klonu jest symbolem zakochanych. Podobnie jak syrop pochodzący z tego drzewa, liście klonu służą jako symbole miłości, ponieważ wyrażają słodycz i cudowność miłości w codziennym życiu. Północnoamerykańscy osadnicy umieszczali liście klonu u stóp swoich łóżek, aby zachęcić do przyjemności seksualnej i spokojnego snu.