Samorozwój

Jak walczyć z gniewem

Będziesz zamykać swój gniew w butelce, co jest bardzo niezdrowe.

Będziesz walczył ze swoim gniewem, co oznacza, że będziesz skupiał na nim swoją uwagę, próbując go powstrzymać. Jednak to, na czym się skupiasz, rośnie, więc choć próbujesz kontrolować swój gniew, otrzymujesz odwrotny rezultat.

Skupianie swojej uwagi na kontrolowaniu gniewu prowadzi do wewnętrznej walki, większej uwagi poświęcanej gniewowi, a w konsekwencji do większej złości i frustracji.

Złość najlepiej kontrolować pośrednio

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby uniknąć złości, lub jeśli się złościsz, nie pozwól, aby złość rosła.

Podawałem proste porady w mój pokonywać złość i znajdować wewnętrznego pokój.

Te wskazówki mogą pomóc ci uspokoić się, i mogą pomóc ci zapobiec gniewowi od kulminacji. Możesz je wykorzystać w różnych sytuacjach, które napotykasz w codziennym życiu.

Jednak złość często wzbiera raz po raz i trzeba będzie wielokrotnie korzystać z tych wskazówek i metod.

Czy nie lepiej jest móc całkowicie uniknąć złości?

Czy istnieje sposób, aby zachować spokój i nie pozwolić, aby ludzie i sytuacje zewnętrzne wywoływały u Ciebie złość?

Czy można zachować spokój i relaks w codziennym życiu, a jednocześnie działać z energią, wewnętrzną siłą i wewnętrzną mocą?

Odpowiedź na wszystkie te pytania brzmi „TAK”.

Jednak, jak wszystkie dobre rzeczy w życiu, trzeba poświęcić czas i energię i trenować siebie. Możesz wznieść się ponad gniew i nie być przez niego niepokojonym, bez względu na to, co się dzieje, rozwijając pewien stopień emocjonalnego oderwania i wewnętrznego spokoju.

Gdy ty posiadasz emocjonalnego odłączenie i wewnętrznego pokój, ty prawie potrzebujesz kontrolować złość, ponieważ twój umysł uczy się zostawać spokojnym, naturalnie i łatwo.

To jest stopniowy proces który wymaga wewnętrzną pracę. Gdy emocjonalny odłączenie i wewnętrzny pokój rosną, złość traci swój władzę nad tobą.

Na początku zaczniesz być bardziej świadomy, gdy pojawi się złość i łatwiej będzie nie angażować się w nią. Czasami będziesz się czuł, jakby gniew nie należał do ciebie.

W miarę postępów, będziesz w stanie oderwać się od gniewu i zacznie on tracić swój wpływ na ciebie.