Ciekawostki Samorozwój

Jak radzić sobie ze złością?

Odpuść sobie złość

Czy chcesz poprawić jakość swojego życia?

Większość ludzi chce poprawić jakość swojego życia, zarabiać więcej pieniędzy, dostać lepszą pracę, mieć dobry dom lub znaleźć miłość.

Wielu, po prostu marzy o lepszym i szczęśliwszym życiu, ale nic z tym nie robi. Niektóre, próbują robić coś o tym, i dostają niektóre częściową poprawę. Inni, dostają co chcą.

Próbują wprowadzić w życie to, czego się nauczyli, ale zbyt często po jakimś czasie tracą zapał.

Jeśli czytasz książki, chodzisz na wykłady i uczestniczysz w warsztatach, co robisz z tymi wszystkimi informacjami, które zbierasz?

Czy po prostu kończysz jedną książkę, a potem zaczynasz kolejną, chodzisz na ten kurs i ten warsztat?

Czy masz nadzieję, że kolejna książka, kolejny wykład lub kolejne rekolekcje Ci pomogą?

Czy wydajesz dużo pieniędzy na książki, warsztaty i seminaria, ale pozostajesz w tym samym miejscu, nie czyniąc żadnych postępów?

Aby zrobić postęp, musisz zainwestować czas i wysiłek. Musisz być wykonawcą.

Czytanie nie wystarczy, żeby poprawić swoje życie

Czytanie, uczęszczanie na wykłady i kursy może pomóc, pod warunkiem, że książki, wykłady i kursy uczą prawdziwych i praktycznych rzeczy. Jednak bez osobistej pracy i wysiłku nic się nie stanie.

Możesz przeczytać miliony książek, zgromadzić wiele teoretycznych informacji i zrozumienia, ale twoje życie się nie zmieni. Teoria to za mało.

Nie jestem przeciwnikiem czytania książek czy uczestniczenia w warsztatach i kursach. Wręcz przeciwnie, mogą być one bardzo przydatne. Motywują, otwierają oczy i umysł, wskazują drogę, ale musisz coś zrobić z informacjami, których dostarczają.

Czytanie nie wystarczy, aby poprawić swoje życie. Musisz praktykować to, co czytasz, stosować się do rad i wykonywać proponowane ćwiczenia.

Załóżmy, że właśnie przeczytałeś książkę, która uczy cię języka obcego, ale czytasz ją w taki sam sposób, jak czyta się powieść. Czy byłbyś w stanie mówić w tym języku? Oczywiście, że nie!

Załóżmy, że przeczytasz książkę o kulturystyce, czy tylko dzięki jej lekturze uzyskasz silne mięśnie? Oczywiście, że nie, musisz ćwiczyć swoje ciało. Dokładnie tak samo jest ze wszystkimi technikami samodoskonalenia, wizualizacją, afirmacjami i medytacją.

Czy naprawdę chcesz poprawić jakość swojego życia?

Czy chcesz poprawić jakość swojego życia? Wtedy musisz podjąć aktywne kroki już teraz. Jeśli nie będziesz kontynuował życia tego samego rodzaju.