Miłość

Jak poradzić sobie po rozstaniu?

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, które mogą naprawdę pomóc.

Jak przestać czuć ból po rozstaniu:

Zrób bilans.

Jedną z pierwszych rzeczy, które mówię wszystkim moim klientom, kiedy muszą odejść od kogoś, kogo kochają, jest zrobienie bilansu powodów, dla których ich związek nie działał. Zrób listę – listę wszystkich powodów, dla których musieli odejść od tej osoby lub rzeczy, o których wiedzieli, że nie działają, powodów, dla których mogli zostać zerwani.

Kiedy spędzamy z kimś czas, jesteśmy regularnie wystawiani na działanie tych rzeczy, które przypominają nam, że musimy odejść. Kiedy w końcu odchodzimy od tej osoby, te rzeczy mają tendencję do cofania się w naszej pamięci. Zostają zastąpione na czele naszych umysłów przez dobre rzeczy, dobre czasy, wszystkie rzeczy, które kochaliśmy w tej osobie.

A kiedy na pierwszym planie są dobre rzeczy, jesteśmy podatni na powrót do związku, który sprawia nam ból.

Więc zrób listę. Zrób listę wszystkiego, co możesz wymyślić, co spowodowało rozpad. Trzymaj tę listę blisko i odwołuj się do niej, gdy brakuje ci go. I zachowaj listę na wypadek, gdyby wrócił, błagając o przebaczenie.

Opuściłaś ten związek z jakiegoś powodu. Miej ten powód na uwadze codziennie idąc do przodu. On opuścił ten związek z jakiegoś powodu – spraw, by pracował nad odzyskaniem Ciebie. Lista pomoże ci w obu przypadkach.

Uczyń siebie priorytetem.

Ok, więc jesteś znowu singlem i nagle znajdujesz się z dużą ilością wolnego czasu. I może również znaleźć się pragnienie dużo lodów.

Teraz nie jest czas, aby siedzieć, oglądając Netflix i jeść lody. Podczas gdy te rzeczy mogą być zabawne w chwili, w dłuższej perspektywie tylko sprawią, że poczujesz się gorzej.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla siebie w tej chwili, jest ćwiczenie i dbanie o siebie. Kiedy przechodzisz przez trudny czas, numer jeden, który może sprawić, że poczujesz się lepiej, to endorfiny, które są tworzone przez ćwiczenia. Te chemikalia faktycznie sprawią, że poczujesz się bardzo różnie od smutnej i samotnej osoby, którą możesz czuć się teraz.

Ponadto, jeśli dostajesz wystarczająco dużo snu i dobrze się odżywiasz, twoje ciało będzie czuło się silne i pomoże w leczeniu.

I, co najlepsze, dbanie o siebie sprawi, że będziesz wyglądać gorąco, o wiele goręcej niż mógłbyś wyglądać, gdybyś tylko pobłażał Netflixowi i lodom. I patrząc dobrze jest doskonałym sposobem, aby wygrać swój rozpad. Wyobraź sobie spojrzenie na jego twarzy, gdy widzi cię następnym!

Więc znowu, to jest czas, aby zadbać o siebie. Nie pozwól sobie rozpaść się. Ściąganie siebie z powrotem będzie o wiele trudniejsze, jeśli to zrobisz.

Zrób coś dużego.

Inną rzeczą do zrobienia z całym tym wolnym czasie jest zacząć robić coś, co zawsze chciał zrobić. Nie siedź, żałując swojej pustej przestrzeni – zrób coś z nią.

Moja klientka zerwała z mężczyzną, którego desperacko kochała, ale który nie mógł się jej poświęcić. Była zdruzgotana. Poprosiłam ją, aby wymieniła kilka rzeczy, które zawsze chciała zrobić. Jedną z rzeczy, które wymyśliła było pisanie.

W dzisiejszych czasach jest to całkiem możliwe, aby pisać i uzyskać to, co piszesz do mas bez przechodzenia przez proces wydawania książki lub uzyskanie magazynu do publikacji artykułu. Możesz po prostu napisać bloga i umieścić go na różnych platformach dostępnych online.

Moja klientka zaczęła pisać o swoim złamanym sercu, o tym, co się stało, o swoich spostrzeżeniach na temat tego, co mogła zrobić inaczej, o tym, jak się czuła, gdy odszedł z jej życia. To była dla niej ciężka praca, emocjonalna, ale wkrótce zaczęła zdobywać zwolenników.