Związki

Intymność w związku

Porzuć gadanie o fantazji: Większość ludzi wkupuje się w naiwną narrację, że jeśli twój partner podziela fantazje seksualne, które są inne niż twoje (lub które mogą nawet nie obejmować ciebie), to z natury rzeczy czyni go to zboczeńcem. Nieprawda. Wszyscy jesteśmy istotami seksualnymi i tak jak fantazjowanie o obrabowaniu banku nie powoduje przestępczości, tak samo zachęcanie do mówienia o fantazjach nie powoduje romansów. Zamiast tego, taka otwartość może dramatycznie zwiększyć głębię intymności w związku, tak że oboje czujemy się bliżej dzieląc się tym, kim jesteśmy ze sobą.

Mylenie tego, co identyczne z tym, co intymne: Wiele osób w związkach zakłada, że jeśli ich partnerzy nie podzielają dokładnie tej samej wiary, pasji, polityki i poglądów, to naprawdę nie są stworzeni do bycia długoterminową parą. Nic nie może być dalsze od prawdy. W swoim sojuszu z drugą osobą rozważ strategię, jaką stosują korporacje, gdy dokonują fuzji i spróbuj znaleźć uzupełniające się (nie pokrywające się) obszary siły, zdolności i zainteresowań.

Sztywno egzekwuj opcję nuklearną bez wyjątku, aby przestraszyć ich prosto: Czy kiedykolwiek pomyślałeś: „Jeśli on / ona oszukuje, to koniec?”. Może się wydawać, że to działa, ale to, co zwykle robi, zamiast inspirować wierność, to sprawić, że będą naprawdę, naprawdę zmotywowani, aby ukryć, kim są. Przyznanie, że wszyscy jesteśmy wysoce niedoskonali i zdolni do wielkich porażek, zachęci do rozmowy, kiedy wszystko wydaje się „nie tak” i potwierdzi, że jesteśmy kochani, nawet jeśli jesteśmy niedoskonali.

Nie pozwalaj, zniechęcaj i sabotuj zewnętrzne przyjaźnie: Jest to dość powszechne dla par, aby nazwać siebie nawzajem ich własnych „najlepszych przyjaciół” w życiu. I choć fantastycznie jest mieć partnera, który jest twoim najlepszym przyjacielem, ważne jest również, by zachęcać do zawierania przyjaźni poza związkiem. Zazdrość o to, że nasz współmałżonek ma przyjaciół, jest szkodliwa, ponieważ ludzie, którzy mają kochających przyjaciół, są szczęśliwsi, lepiej przystosowani i bardziej zaangażowani w inne aspekty swojego życia, w tym w romans. Nikt z nas nie może być wszystkim dla swoich kolegów, a miłość nigdy nie jest grą o sumie zerowej.

Żyj i pozwól żyć

Jeśli naszym celem jest stworzenie prawdziwej intymności i bezpieczne dzielenie się naszym życiem ze sobą, musimy stworzyć środowisko, w którym nasi partnerzy czują się bezpiecznie po prostu być sobą i dzielić się z nami tym, kim naprawdę są. A może twoim celem jest zrujnowanie związku, a jeśli tak jest, po prostu wykonaj pięć prostych kroków powyżej!