Historia

Carillon Historical Park

Położone w Carillon Historical Park w Ohio, Muzeum Narodowe Braci Wright jest domem dla większej ilości artefaktów Wright niż jakiekolwiek inne miejsce na świecie. Najważniejsze z nich to Wright Flyer III z 1905 roku, który był pierwszą praktyczną maszyną latającą Wrighta i jedynym samolotem, który został uznany za National Historic Landmark.

Historia Muzeum Narodowego Braci Wright

Carillon Historical Park to 65 akrowy park i muzeum, które służy jako główne miejsce historii Dayton. Jest on otwarty dla publiczności od 1950 roku. Zawiera zabytkowe budynki i eksponaty otaczające historię technologii i Dayton oraz jego mieszkańców od 1796 roku do dziś, i jest częścią Uniwersytetu w Dayton. Kluczowym przedmiotem zainteresowania historycznych elementów parku jest osadnictwo, transport, wynalazek i przemysł.

Wright Hall stanowi część muzeum i został częściowo zaprojektowany przez samego Orville’a Wrighta (jest to określane jako „ostatni projekt pierwszego pilota”), choć zmarł on zaledwie kilka lat przed jego otwarciem. Wright Hall zawiera Wright Flyer III z 1905 roku, którym Orville Wright wykonał pierwszy „właściwy” lot 23 czerwca 1905 roku. Był on restaurowany w latach 1948-1950.

Obok Wright Hall znajduje się sklep rowerowy Wright, który jest repliką piątego i ostatniego sklepu Wilbura i Orville’a w West Dayton. Zakupiony przez Henry’ego Forda w 1938 roku, przypomina to, jak sklep wyglądałby między połową października a połową grudnia 1901 roku.

Muzeum Narodowe Braci Wright dzisiaj

Dzisiaj muzeum jest bardzo popularnym miejscem odwiedzin ze względu na swoją gamę eksponatów. Inne atrakcje to Newcom Tavern, dom pułkownika George’a Newcoma z 1796 roku i najstarszy budynek w Dayton, kamienna chata z 1815 roku zwana William Morris House oraz jednopokojowa szkoła z 1896 roku zwana Locust Grove School.

W parku organizowane są festiwale i imprezy przez cały rok.

Dojazd do Muzeum Narodowego Braci Wright

Z centrum Columbus można dojechać autobusem greyhound do Chicago, IL, bezpośrednio do Shiloh Springs Road. Stamtąd autobusy 8 i 11 zawiozą Cię do Patterson at Schantz. Stamtąd muzeum znajduje się w odległości 10 minut spacerem. Samochodem dojazd trwa nieco ponad godzinę z centrum Columbus drogą I-70 W.