Trening

Bycie w formie cały rok

Czy przebywanie w stanie gotowym do plażowania przez cały rok jest zdrowe, realistyczne i bezpieczne? Chris i Eric Martinez zapytali o to ekspertów i w tym artykule szczegółowo opisują, czego się dowiedzieli.

Zawsze uważaliśmy, że to zabawne, kiedy kobiety mówiły nam, że mogą pozostać w formie bikini przez cały rok i nadal osiągać zyski w swojej sylwetce. Siedziałyśmy tam i pytałyśmy je: „Więc jak dokładnie planujecie to zrobić?”. Zawsze odpowiadały, ” po prostu być ścisłe na mojej diecie i 'jeść czysto”

Nie żartujemy, każda odpowiedź była czymś w tym stylu, a my nie krytykowałyśmy ich odpowiedzi, ponieważ wiedziałyśmy, że są to kobiety, które dostały informacje od Gwyneth Paltrow z magazynu, a także kobiety, które nie słuchałyby ani słowa z naszych ust.

Postanowiliśmy przeprowadzić badania na ten temat, zapytać kilku kolegów ekspertów w tej dziedzinie, wykorzystać naszą prawdziwą praktykę, doświadczenie i wyniki z naszych klientek i napisać ten artykuł. Chcemy poinformować Cię, czy bycie w bikini shape przez cały rok jest bezpieczne, mądre, realistyczne, zdrowe, a następnie niektóre. Jesteś gotowa, aby dowiedzieć się czy możesz pozostać w bikini shape przez cały rok i nadal robić postępy w swoim ciele?

Rozbijanie metabolizmu

Zacznijmy to od rozbicia metabolizmu lub bardziej odpowiednie słowo byłoby „Adaptacja metaboliczna” poprzez nadmierne ograniczenie kalorii i nadmierne objętości treningu aerobowego. Co to jest adaptacja metaboliczna, pytasz? Sposób, w jaki to definiujemy, to twój metabolizm jest dozwolony od utraty tkanki tłuszczowej, chyba że się głodzisz. Jest to brak utraty wagi nieproporcjonalny do ilości przyjmowanych kalorii.

Powszechnym przykładem tego byłby zawodnik bikini lub figury. Będą one na bardzo niskiej diecie kalorycznej, gdziekolwiek formie 600-1,000 kalorii i robi dużą objętość niskiej intensywności ćwiczeń aerobowych, gdziekolwiek od 2-3 godzin dziennie i do 5-6 razy w tygodniu, a ostatecznie skończyć się nie jest w stanie upuścić tkanki tłuszczowej.

„Powodem, dla którego nie mogą zrzucić tkanki tłuszczowej jest to, że ich organizm przystosowuje się do niskiego spożycia kalorii i wysokiej produkcji kalorii tak bardzo, że nie dostają żadnego spalania kalorii z ćwiczeń. Mają również bardzo mało efektu termogenicznego z żywności i niskie podstawowe tempo metabolizmu. Ich metabolizm jest stłumiony, więc nie mają żadnego rodzaju poduszki metabolicznej do pracy i dlatego nie mogą stracić tkanki tłuszczowej” – mówi Layne Norton.

Kiedy jesteś na ostrym ograniczeniu kalorycznym i wykonujesz duże ilości treningu aerobowego, co w 99% przypadków oznacza próbę osiągnięcia niskiego poziomu tkanki tłuszczowej, abyś mogła zmieścić się w bikini, musisz zrozumieć, że utrzymanie takiego kształtu jest bardzo trudne, niezdrowe i w większości przypadków nierealne.

Czy można być gotowym na plażę przez cały rok?

Naszym zdaniem istnieją cztery sposoby, dzięki którym możesz realistycznie pozostać w formie bikini i nadal poprawiać swoją sylwetkę, o czym więcej za chwilę. Zapytaliśmy eksperta Alana Aragona, jakie są jego zdaniem sposoby na to, aby pozostać gotową do bikini przez cały rok:

„To, czy jest realne, aby pozostać w formie bikini przez cały rok, zależy od tego, jak bardzo 'w formie’ mówimy. Podczas gdy ciężka praca i poświęcenie są oczywiste, wygląd kobiet z okładek magazynów fitness jest w dużej mierze oparty na genetyce. W wielu przypadkach jest to kwestia wygranej na genetycznej loterii oraz dodatkowej pomocy ze strony leków.”

Zgadzamy się z niektórymi punktami Alana; jednak czujemy, że jest kilka innych sposobów, które mogą realnie pozostać w kształcie bikini i nadal poprawiać swoją sylwetkę:

Jesteś genetycznie utalentowana i masz wszystko co najlepsze.

Masz ektomorficzny typ ciała z metabolizmem typu greyhound (bardzo szybki)

Dodatkowa pomoc ze strony leków

Wdrożenie diety odwróconej